برگزار کننده‌ی دوره‌های

alborzacademy77@gmail.com    |    026-33500838 

LOGO

معرفي رشته حسابداری

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه

علم حسابداري به صورت ساده عبارت است از بررسي کليه اوضاع و احوال مالي يک شرکت اعم از بررسي کليه ورودي ها  ، خروجي ها  ، سود ، زيان در نهايت همه  بدهي ها و طلب های شرکت مورد نظر . با توجه به اهميت بسيار زياد اين مبحث حسابداري و کليه مباحث تحت پوشش آن در کليه سازمان ها و شرکت هاي توليدي ، بازرگانی و خدماتی باعث شده علم حسابداري در ليست کاربردي ترين  و پر اهميت ترين رشته هاي دانشگاهي قرار گیرد .  به دليل نياز ضروري و اجتناب ناپذير کليه مشاغل ، سازمان ها ، ارگان ها ، کسب و کارهاي کوچک و بزرگ به دانش و تخصص کارشناسان حسابداري ، رشته حسابداري در سال هاي اخير با استقبال بسيار چشمگير و قابل توجه مخاطبان و متقاضيان مواجه شده است .

در هر سازمان، بنگاه اقتصادی، فروشگاه، شرکت یا مرکز خرید و فروش یا مراکز ارائه خدمات که در آن داد و ستد و یا تراکنش مالی و اعتباری رخ می دهد نیاز به شفاف سازی درآمدها و هزینه ها و سود و زیان و تشخیص انواع مختلف آنها احساس می شود. حداقل اطلاعات تخصصی در کنترل این امور نیاز به دوره های حسابداری مالی دارد.

در صورتی که بنگاه اقتصادی مذکور کمی رسمی تر، بزرگتر و فعالتر شود و ارتباط آن با نهادهای دولتی و مراجع رسمی و ادارات مالیاتی بیشتر شود نیاز به تخصصهای حسابداری ویژه تری دارد که می توان دوره حسابداری مالیاتی را مناسب برای آن دانست.

در صورتی که محل، سازمان یا شرکتی یک مرکز فعال اقتصادی می گردد، حتماً چند تن در آن به عنوان کارمند، کارگر، مشاور، کارشناس و یا مدیر مشغول به کارند لذا برای کنترل حقوق و دستمزد و حق بیمه آنها دوره آشنایی با نظام حقوق و دستمزد پیشنهاد میگردد.

انواع دوره های حسابداری :

از آنجا که ، حسابداری دارای شاخه های بسیار متنوعی می باشد ، هر فرد با توجه به علایق خود می تواند در شاخه مربوطه فعالیت و آموزش ببیند . حسابداری صنعتی ، مالی ، دولتی، مدیریت، حسابرسی و مالیاتی از مهم  ترین و پرکاربرد ترین شاخه های حسابداری محسوب می شود. همچنین پس از اینکه شخص با مفاهیم حسابداری، و تخصصهای مورد نیاز آن آشنا شد برای تسهیل در ورود اطلاعات، نگهداری، پردازش و تحلیل آنها نقش نرم افزارها پررنگتر خواهد شد، نرم افزار حسابداری هلو و سپیدار سیستم و دوره اکسل در حسابداری که از رایج ترین نرم افزارهاست.

بازار کار حسابداری :

با توجه به نياز سازمان ها ، ارگان ها ، شرکت هاي توليد و تجاري و حتي کسب وکارهاي کوچک به شاخه ها و گرايش هاي مختلف علم حسابداري ، کليه گرايش هاي رشته حسابداري از بازار کار خوبي برخوردار هستند. حسابداری جز 10 حرفه پول ساز و فرصت های شغلی بسیارگسترده ای در ایران دارد چراکه از یک مرکز کوچک تا کارخانه های بزرگ ، حداقل به یک حسابدار نیاز دارند . فارغ التحصیلان و علاقه مندان رشته حسابداری ، پس از اتمام تحصیلشان در کلیه مراکز و موسسات دولتی و غیر دولتی اعم از موسسات و ادارات بیمه  شعبه های مختلف بانکی ادارات دولتی شرکت های خصوصی اداره های دارایی و … قادر به فعالیت خواهند بود.

ابزار کار یک حسابدار چیست؟

 • کتاب استانداردهای حسابداری
 • دفتر روزنامه، عمومی،کل، معین
 • ماشین حساب
 • فرم فاکتور، سفته و برات
 • کامپیوتر
 • نرم افزارهای حسابداری
 • اینترنت و ایمیل شخصی

 

دوره حسابداری آموزشگاه البرز :

آموزشگاه فنی و حرفه ای البرز مجموعه ای است که تلاش می کند با بهره گیری از اساتید برجسته زمینه ای را فراهم کند تا علاقمندان به یادگیری مهارت، به راحتی در رشته انتخابی خودتحصیل نموده و سطح علمی خود را ارتقا بخشند. علاقه مندان به رشته حسابداري پس از شرکت در دوره هاي آموزشي حسابداري مقدماتي آموزشگاه فنی و حرفه ای البرز علاوه بر کسب دانش ، مهارت و قابليت هاي لازم موفق به اخذ مدرک حسابداري مقدماتي معتبر  خواهند شد و درادامه مي توانند در هر يک از گرايش هاي مورد نظر به ادامه تحصيل بپردازند.

 • حسابداری مقدماتی

اگر می خواهید وارد شغل حسابداری شوید اما هیچ شناختی از آن ندارید و یا فارغ التحصیل این رشته هستید اما به دلیل داشتن استرس و نبود اعتماد به نفس لازم برای انجام کار حسابداری، نمی توانید در این حرفه ورود کنید و احساس می کنید باید در یک دوره آموزشی در یک آموزشگاه فنی حرفه ای حسابداری شرکت کنید؛ گذراندن این دوره به شما کمک خواهد کرد. حسابداری مقدماتی پیش نیاز گرایش های مختلف حسابداری می باشد.

 

 • حسابداری تکمیلی

دوره حسابداری تکمیلی یکی از شاخه های رشته حسابداری می باشد. این دوره همان طور که از نامش پیداست تکمیل کننده مهم ترین مباحث حسابداری یعنی سود و زیان می باشد. حسابداری تکمیلی در واقع یک دوره تئوری در خصوص مباحث تکمیلی حسابداری می باشد. حسابداری تکمیلی دوره ای می باشد که مورد نیاز برای تمامی مدیران و تمامی دانشجویان و دانش آموختگان رشته حسابداری می باشد، زیرا مباحثی که در آن مطرح می شود در خصوص گزارش گیری و انجام محاسبات سود و زیان می باشد. گذراندن این دوره به شما در رابطه با مفاهیم زیر کمک خواهد کرد؛

بررسی مفاهيم نظري حسابداري

توانايي انجام عمليات مربوط به مطالبات

توانايي انجام عمليات مربوط به سفارشات و پيش پرداخت ها

توانايي انجام عمليات مربوط به موجودي ها

توانايي انجام عمليات مربوط به دارايي هاي ثابت مشهود

توانايي انجام عمليات مربوط به دارايي هاي ثابت نا مشهود

توانايي انجام عمليات مربوط به ساير دارايي ها

توانايي انجام عمليات مربوط به بدهي ها و تعهدات

توانايي تشخيص مفاهيم سرمايه گذاري

توانايي تهيه و تنظيم صورتهاي مالي

توانايي تجزيه و تحليل صـورتهاي مـالي و تهيـه نـسبتهاي مالي

 • حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی شاخه‌ای از حسابداری است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته با و تجزیه و تحلیل گزارش‌ها و بررسی راه‌های تولید روشهای تقلیل بهای تمام شده تولیدات را بیان می‌کند. حسابداری صنعتی به کارخانجات و صنایع تولیدی بزرگ محدود نمی شود و سایر موسسات هم از این حسابداری بهره می برند . البته شاخص ترین کاربرد حسابداری صنعتی در جهت کارخانجات و صنایع تولیدی بزرگ می باشد.

 • حسابداری حقوق و دستمزد

به فهرستی اطلاق می‌شود که شرکت‌ها توسط آن، ریز پرداخت‌هایی تحت عناوین حقوق، دستمزد، پاداش و غیره را به کارکنان اعلام می‌دارند. ثبت سند حقوق و دستمزد با توجه به قانون وزارت کار، یکی از مهمترین وظایف حسابدار حقوق و دستمزد است. حسابداری حقوق و دستمزد به بررسی کارکرد ماه، میزان اضافه کاری، تعداد روزهای غیبت، روز های مرخصی، محاسبه حقوق ماهیانه، محاسبه عیدی، محاسبه ذخیره  سنوات خدمت ، محاسبه بازخرید، مرخصی پرسنل و …..  می پردازد.

 

 

 • نرم افزار هلو

نرم افزار های مالی بسیار زیادی در سراسر جهان برای مصارف مختلف تولید و عرضه شده اند.از جمله این نرم افزار های تخصصی نرم افزار حسابداری هلو است.اگر کمی با دنیای حسابداری آشنا باشید حتما نام هلو به گوشتان خورد است. نرم افزار هلو را می توان قطع به یقین یکی از قوی ترین نرم افزار های حسابداری معرفی کرد. این نرم افزار کلیه عملیات مرتبط با حسابداری ، خرید و فروش ، انبارداری ، گردش چک و بانک را ساده نموده است.

این نرم افزار همچنین به کاربران کمک می کند تا کلیه عملیات مالی و کنترل فروشگاه خود را با سرعت و امنیت بالا در دست داشته باشد.

 • نرم افزار سپیدار

سپیدار همکاران سیستم نرم‌افزاری یکپارچه ویژه‌ی کسب‌ و‌کار‌های کوچک است. این نرم‌افزار با توجه به نیاز شرکت‌ها در حوزه‌های خدماتی، بازرگانی، تولیدی و پیمانکاری تولید شده است و به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای کسب‌و‌کار خود را به سادگی و هوشمندانه مدیریت کنید.

 • اکسل ویژه بازار کار

در این دوره با صفر تا ۱۰۰ نرم‌افزار Microsoft Excel  آشنا می شوید. به صورت کاملا مبتدی شروع کرده  و تا سطح حرفه‌ای Excel  به شما آموزش داده خواهد شد. بعد از اتمام دوره شما می توانید به عنوان یک کاربر حرفه ای در بازار کار با این نرم افزار مشغول به کار شوید.

نرم افزار Excel  یکی از نرم‌افزارهای محبوب و پرکاربرد مجموعه مایکروسافت Office است. کسانی که نیاز دارند فعالیت های مرتبط با کسب و کار خود را تحلیل کرده و  قالب چارت و نمودار، ارائه و نمایش  بدهند به این نرم افزار بسیار احتیاج دارند.  نرم افزار Excel وسیله مناسب برای مقایسه و ارزیابی داده های توسعه تجاری جهت بهینه سازی کسب و کار است.

 

 

سوالات متداول

آیا پس از اتمام دوره مدرکی داده می شود؟

پس از پایان دوره به شما گواهی پایان دوره معتبر داده می شود. در صورتی که تمایل به اخذ مدرک فنی و حرفه ای داشته باشید برای آزمون به سازمان فنی و حرفه ای معرفی خواهید شد.

کلاس ها به چه صورت برگزار می شود؟

دوره ها به صورت آنلاین در برنامه Adobe Connect  برگزار می شود.

آیا آموزش حسابداری رده سنی خاصی دارد؟

خیر – متقاضیان می توانند از هر سن ، شغل و موقعیت اجتماعی باشند . فارغ التحصیلان ، دانشجویان ، مدیران ، کارمندان و کلیه علاقمندان می توانند در این دوره حضور یابند و از مباحث بهره مند گردند .

سطح مطالب چگونه هست؟

در صورتی که هیچ آشنایی با حسابداری نداشته باشید مطالب از مباحث ابتدایی به شما آموزش داده می شود و پس از گذراندن دوره حسابداری مقدماتی می توانید به آموزش دوره های بعدی حسابداری بپردازید.

چگونه می توانم اطلاعات بیشتری دریافت کنم؟

در صورت وجود هر گونه سوال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33500838 تماس بگیرید.

شایان ذکر است آموزشگاه فنی و حرفه ای البرز امکان پرداخت اقساطی شهریه را نیز برای کارآموزان خود فراهم آورده است.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید